Zdrowie i Uroda

Zdrowie w naszej kuchni

Coraz większa uwagę zwracamy na nasze zdrowie. I nie ma w tym nic nienaturalnego, gdyż zdajemy się być świadomi, iż wiele rzeczy możemy osiągnąć przy pomocy bądź z wykorzystaniem pieniędzy, ale zdrowia niestety sobie nie kupimy. Ponadto, powstała w ostatnim czasie, szeroko rozwijana i propagowana kultura „fit”. Ruch, zdrowie, ćwiczenia, biegi, maratony i wszelkie inne aktywności fizyczne, zrzeszające ludzi chcących rozwijać społeczeństwo fitnessu.

Wraz z ćwiczeniami, do utrzymania idealnej sylwetki, bądź dążenia w jej kierunku, niezbędna jest także odpowiednia dieta i to właśnie za jej sprawą w naszej kuchni pojawiają się coraz to inne zdrowe składniki pożywienia, a usuwamy z niej wszystko co niezbyt zdrowe, nadto tłuste lub w zbyt dużym stopniu przetworzone.

To czego w naszej kuchni nie może zabraknąć, to przede wszystko warzywa. Są one podstawą niemalże każdej diety. Z każdej strony usłyszymy, iż powinniśmy spożywać więcej warzyw aniżeli mięsa. Tutaj oczywiście należy jeszcze rozróżnić mięso na kilka kategorii, gdyż wiadomo, iż jedne gatunki są bardziej pożądane przez organizm, inne mniej. Większość dietetyków jest zdania, że mięso czerwone (wołowe i wieprzowe) jest tym, które powinniśmy najrzadziej spożywać, o ile definitywnie nie wyeliminować go z naszego jadłospisu. Te gatunki które są bardziej pożądane przez nasz organizm, to niewątpliwie mięso tak zwane białe: kurczak i indyk – charakteryzujące się niską zawartością tłuszczu, oraz mięso ryb, bogate w kwasy omega jak i z niższa zawartością tłuszczu aniżeli mięso czerwone.

Więcej informacji na temat zdrowych produktów diety, znajdziesz na stronie: https://oleania.pl/

Produktem, który warto byłoby włączyć do naszej diety, jest olej lniany. Wiadomym jest, że olej jako tłuszcz, jest wykorzystywany przez nas w wielu czynnościach w kuchni. Smażymy na nim, gotujemy w nim, pieczemy bądź dolewamy do sosów i sałatek. Zatem jeśli korzystamy z oleju roślinnego, dużo lepszym rozwiązaniem od oleju słonecznikowego bądź o zgrozo – palmowego, będzie skorzystanie z oleju lnianego – zdrowszego, posiadającego więcej wartości odżywczych, od wszystkich swoich konkurentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *