Sport

Czy warto wynająć trenera personalnego?

Usługi trenera personalnego cieszą się ogromną popularnością. Czy warto podjąć taką współpracę? Na jakie efekty możemy liczyć? Jak duże znaczenie ma przy tym odpowiednia dieta? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Bo liczy się bezpieczeństwo

Wspólny trening z profesjonalistą zalecany jest przede wszystkim osobom, które nie posiadają wiedzy w zakresie technicznej obsługi sprzętów, z jakich można korzystać na siłowni. To dobre rozwiązanie także dla tych, którzy nie potrafią samodzielnie wykonywać efektywnych ćwiczeń. Należy zdać sobie sprawę, że sukces osiągniemy nie tylko poprzez samo pójście na siłownię i korzystanie z dostępnych tam urządzeń. Trzeba wiedzieć jak ćwiczyć. To ważne, kiedy pod uwagę weźmiemy nie tylko chęć uzyskania szybkich efektów, ale również nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nieumiejętne realizowanie ćwiczeń może przysporzyć nam wielu problemów zdrowotnych, przede wszystkim groźnych kontuzji. Trener personalny jest właśnie po to, by wskazać nam prawidłową technikę.

Kiedy potrzebna jest nam motywacja

Nie da się ukryć, że trening na siłowni nie zawsze jest przyjemny. Bardzo często wizyty na sali ćwiczeń po prostu nam się nudzą. Jesteśmy zniechęceni, kiedy nie widzimy efektów naszych działań. Osobisty trener będzie pełnił rolę naszego psychologa. Będzie wsparciem przy braku sił fizycznych, ale też braku zaangażowania ze względu na zmęczenie psychiczne. To on jest autorytetem, to on w końcu staje się naszym przyjacielem. Spędzamy z nim przecież co najmniej kilka godzin tygodniowo.

Osiąganie pożądanych wyników

Wiemy, że chcemy schudnąć albo wzmocnić nasze mięśnie. Wiemy też, nad jaką partią ciała musimy popracować, ale niestety bardzo często nie wiemy, jak to konkretnie zrobić. Kwalifikacje i doświadczenie trenera personalnego sprawią, że nasz wysiłek fizyczny nie pójdzie na marne. Dobrze dobrany trening personalny będzie wpływał dokładnie na te partie, które mają ulec poprawie. Czas spędzony na siłowni nie będzie po prostu zmarnowany.

Co więcej, trener personalny dobierze dla nas indywidualny zestaw ćwiczeń, który będzie wpływać na nasze ciało tylko pozytywnie. Nie musimy obawiać się zakwasów czy bólu po zajęciach. Trener bardzo często wie lepiej od nas, w jakiej kondycji jesteśmy i na jaki wysiłek możemy sobie pozwolić. Nie da się ukryć, że taka współpraca jest o wiele bardziej komfortowa.

Rola trenera personalnego nie ogranicza się jednak tylko do sugestii dotyczących ćwiczeń na siłowni. Jeśli współpracujemy z dobrym fachowcem, powinien on również pomyśleć o planie żywieniowym dopasowanym konkretnie do naszej osoby. W ten sposób, wysiłek na siłowni koreluje z lepszą dietą i nasze ciało zmienia się jeszcze szybciej! Najlepiej, jeśli z czasem taka dieta sportowa wejdzie w nam nawyk i stanie się elementem naszego stylu życia, a nie tylko programem przewidzianym na okres intensywniejszego treningu.

Podsumowanie

Podjęcie współpracy z osobistym trenerem zalecane jest przede wszystkim na początku przygody z aktywnością fizyczną. Trener będzie naszym nauczycielem, motywatorem, wsparciem. Taka współpraca jest też korzystna dla tych, którzy idąc na siłownię, mają określony cel i chcą go jak najszybciej osiągnąć. Profesjonalista usprawni ćwiczenia i dobierze je konkretnie do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *