Porady

Ozonator powietrza do zadań specjalnych

Ozonowanie powietrza jest znane już od dawna i powszechnie stosowane, natomiast wydaje się, że w obliczu pandemii koronawirusa nabrało zupełnie nowego znaczenia. Dzisiaj w ten sposób dezynfekowane są praktycznie wszystkie przestrzenie publiczne, jak również prywatne. Okazuje się, że ozon wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, jest przy tym bezpieczniejszy dla ludzi niż chlor czy fluor i o wiele bardziej skuteczny. Do czego przydaje się ozonator? Jakie pomieszczenia można dezynfekować ozonem? Kto powinien zająć się tego rodzaju zbiegiem? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Kiedy wykorzystać ozonator powietrza?

Jeszcze do niedawna ozonator powietrza sprawdzał się doskonale do oczyszczania pomieszczeń z grzybów, bakterii, roztoczy, przykrych zapachów, drobnoustrojów. Oczyszczano ozonem szpitale, przychodnie, szkoły, pustostany, przejścia podziemne, hotele, piwnice, miejsca, w których doszło do zgonów albo mieszkania, w których na ścianach pojawił się grzyb. Ozonator n1668 sprawdzał się dla osób z alergią czy astmą, ponieważ skutecznie zabija kurz, roztocza i drobnoustroje.

Dzisiaj zaleca się ozonowanie pomieszczeń w obliczu koronawirusa. Chociaż sam ozon nie zwalczy wirusa, to jednak oczyści przestrzeń z toksyn. Obecnie stosuje się go do dezynfekcji izolatek, w których przebywały osoby na kwarantannie z podejrzeniem zarażenia koronawirusem oraz sal szpitalnych, w których leczono osoby zarażone. Częstotliwość oczyszczania przestrzeni ozonatorem znacznie wzrosła. W ten sam sposób czyści się też zresztą korytarze, urzędy, przejścia podziemne, środki komunikacji miejskiej, przystanki, sklepy, urzędy i inne miejsca użyteczności publicznej.

 

Dlaczego warto wykonywać ozonowanie?

Ozon jest w pełni bezpieczny oraz skuteczny. Nie maskuje, ale zwalcza negatywne czynniki. Pamiętajmy jednak, że ozonator powietrza musi być wykorzystany w sposób odpowiedni oraz przez osoby do tego celu właściwie przeszkolone. Poprzez wybór odpowiedniego ozonatora, możliwe jest oczyszczanie przestrzeni małych, jak i dużych. Ozonować udaje się niewielkie pokoje, a nawet poszczególne meble, na przykład łóżka czy szafy, ale też duże hale magazynowe, a nawet skwery i place miejskie. Aktualne zalecenia dotyczące utrzymania właściwych warunków higienicznych wskazują na ozonatory jako jeden ze skutecznych sposobów dezynfekcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *