Sport

Oblicz BMI swojego dziecka

Chcesz dowiedzieć się jakie BMI ma Twoje dziecko? Nic prostszego, skorzystaj z tego kalkulatora BMI. 

Kalkulator ten jest przystosowany do tego aby mierzyć nim body mass index dzieci i młodzieży. Jest wzór na obliczanie BMI, jednak jest on nie do końca miarodajny przy określaniu wartości indeksu dla dzieci. Dzieci bowiem mają nieco inne proporcje, inne właściwości, inną masę ciała w porównaniu do budowy. Dlatego ten wzór jest nieco zmodyfikowany aby lepiej oddawać rzeczywistość i lepiej określać wagę dziecka.

Zrób to badanie już dziś. Nawet nie musisz ruszać się z domu. Wystarczy, że wpiszesz wzrost i wagę swojego dziecka. Specjalny wzór, przygotowany z myślą o dzieciach wyliczy dokładną wartość BMI twojej pociechy. Dzięki temu poznasz wartość BMI swojego dziecka. Będziesz wiedziała, czy należy je już hospitalizować z powodu jego tuszy czy nie. Korzystając z tego kalkulatora dowiesz się, czy jego rozwój somatyczny (czyli rozwój ciała) w porównaniu do wieku jest na właściwym poziomie.

Po wyliczeniu BMI dziecka radzimy porównać je ze średnią dzieci w Warszawie. Dzięki temu możesz sprawdzić jak Twoje dziecko plasuje się w porównaniu z jego rówieśnikami. Na początku przeliczamy wynik BMI. Potem podstawiamy go pod siatkę centylową. Następnie podstawiamy drugi wynik, czyli wiek dziecka. Łączymy ze sobą dwa wyniki, wiek i bmi i patrzymy gdzie znajdują się na siatce centylowej. Większość dzieci znajduje się w zakresie od 25 do 75 centyli. Jeśli dziecko znajduje się poza tymi rejonami, czyli ma np. 97 centyl albo 5 centyl, wówczas należy wybrać się do lekarza. Bo prawdopodobnie, w takim przypadku dziecko ma niedowagę albo nadwagę, którą trzeba leczyć.

2 komentarze do “Oblicz BMI swojego dziecka

  • Takiego artykułu szukałam. Przydatne rozwiązanie w sytuacji gdy rodzice zauważą nagły przyrost masy ciała u dziecka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *