Zdrowie i Uroda

Objawy zapalenia zatok – kiedy trzeba reagować?

Każdy, kto kiedyś zmagał się z chorobą zatok wie, jak ta dolegliwość bywa uciążliwa. Co więcej, w niektórych sytuacjach całkowicie utrudnia codzienne życie. Z tego względu, w przypadku pojawienia się pierwszych objawów, warto udać się do lekarza.

Zapalenie zatok dotyczy błony śluzowej, która pokrywa zatoki przynosowe oraz czołowe. Stan zapalny dotyczyć może jednej lub kilku zatok. Wymienia się tak zwane ostre zapalenie zatok, które utrzymywać się może nawet 4 tygodnie, a także zapalenie przewlekłe – mówi się o nim wówczas, gdy stan zapalny utrzymuje się dłużej niż 12 tygodni.

Na jakie objawy należy zwrócić uwagę? W pierwszym przypadku mówimy przede wszystkim o zatkanym nosie, gęstej wydzielinie, a także bólu w obrębie twarzy. Dojść do tego może również ból zębów, gorączka, kaszel, ogólne zmęczenie, a nawet zaburzenie snu. Jeśli taki objawy utrzymują się przez dłuższy czas, niezbędny okaże się laryngolog. Dublin to miasto, w którym wielu Polaków korzysta z jego pomocy. Bez problemu mogą oni znaleźć odpowiednie centrum medyczne, które nie tylko zajmuje się leczeniem, ale również zapewnia dostęp do szybkiej konsultacji telefonicznej bądź online.

Szybki kontakt z lekarzem jest bardzo ważny. Jeśli bowiem zapalenie stanie się przewlekłe, towarzyszyć będzie nam znacznie większy ból oraz wyższa gorączka, przekraczająca nawet 39 stopni Celsjusza. Warto nadmienić, że w skrajnych przypadkach leczenie zatok trwa bardzo długo. Wymagać może również operacji, która pozwoli na ich odblokowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *