Zdrowie i Uroda

Noworoczne postanowienie – odchudzanie

Wśród najczęściej wymawianych postanowień noworocznych znajduje się chęć odchudzania. Polacy masowo chcą zrzucać zbędne kilogramy, tym bardziej że po świętach przybyło ich na pewno co najmniej kilka. Niestety, tylko niewielki odsetek realizuje swoje plany, większość zapomina o postanowieniu już w pierwszym miesiącu Nowego Roku.

Dlaczego chcemy schudnąć?

Polacy nie borykają się z nadwagą i otyłością tak bardzo, jak Anglicy czy Niemcy, natomiast każdego roku wzrasta liczba osób, które mają problemy z nadmierną tkanką tłuszczową. Należy też wspomnieć, że na całym świecie nadal obowiązuje kult piękna, zgodnie z którym najbardziej pożądana sylwetka, to ta w rozmiarze „0”. Uznajemy szczupłe osoby za znacznie bardziej atrakcyjne zewnętrznie. Coraz częściej zwracamy też uwagę na nasz stan zdrowia, a nadwaga czy otyłość prowadzi niestety do licznych schorzeń.

Zmiana świadomości Polaków

Trzeba przyznać, że Polacy zmieniają swój styl życia. Chętniej uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy, stawiamy na ekologiczne produkty, mamy świadomość konieczności dbania o własne zdrowie, a regularna aktywność fizyczna stała się wręcz modna. Dzięki temu odchudzanie przebiega o wiele sprawniej.

Nadal jednak nie podchodzimy do utraty wagi w sposób profesjonalny. Zamiast udać się po pomoc do dietetyka, stosujemy diety, a nawet wycieńczające głodówki samodzielnie. Takie zachowanie prowadzi jedynie do problemów zdrowotnych, wahań procesów trawiennych i zaburzeń metabolicznych. Po źle dobranej diecie w zawrotnie szybkim tempie pojawia się efekt jojo.

Chcemy jednak chudnąć szybko i z zamierzonym efektem, do tego trwale. Czy wiesz, że dzisiaj coraz więcej Polaków decyduje się na odsysanie tłuszczu? Warszawa jest miastem, w którym takie zabiegi realizuje się już powszechnie. Aby znaleźć profesjonalną klinikę, wystarczy wpisać hasło typu „liposukcja warszawa„. Należy jednak pamiętać, że sam zabieg nie wystarczy, bo chociaż pacjent natychmiast traci zbędną tkankę tłuszczową, to trzeba jeszcze zadbać o jędrność skóry oraz odpowiednią dietę, by tłuszcz nie gromadził się ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *