Zdrowie i Uroda

Gdzie po natychmiastową pomoc ortopedyczną?

Należy wiedzieć, że kontuzje, wypadki, urazy czy choroby przewlekłe z dziedziny ortopedii, to te, które są diagnozowane najczęściej, jeśli pod uwagę weźmiemy polską medycynę. Okazuje się jednak, że nadal nie wszystkie krajowe placówki medyczne są odpowiednio przygotowane na przyjęcie pacjentów, którzy uskarżają się na dolegliwości konieczne do leczenia właśnie na oddziałach ortopedycznych.

Co ważne, nie wszystkie szpitale w ogóle posiadają takowe oddziały, w wyniku nagłego urazu czy podejrzenia złamania, nie możemy udać się na najbliższy SOR. Niestety, może okazać się, że po przybyciu na oddział ratunkowy, pacjent zostanie odesłany do innej placówki. W sytuacji ogromnego bólu, jaki wywołują urazy ortopedyczne, jest to znacznie utrudnione.

Osoby, które uległy wypadkowi i mają podejrzenie urazu ortopedycznego, mogą skorzystać z różnych opcji, by uzyskać szybką pomoc medyczną. Mogą wezwać karetkę pogotowia, natomiast nie zawsze sytuacja jest na tyle poważna, by dzwonić po taką pomoc. Decyzja o takim rozwiązaniu powinna być podjęta indywidualnie poprzez ocenę stanu zdrowia.

Nie każdy orientuje się, które szpitale dysponują oddziałami ortopedycznymi. Nawet jeśli takie placówki są dobrze znane pacjentowi, warto uwzględnić, że pobyt na SOR może wiązać się z co najmniej kilkugodzinnym oczekiwaniem w kolejce, zanim pacjent zostanie przyjęty przez specjalistę i odpowiednio zdiagnozowany. Alternatywą dla państwowej pomocy medycznej tego rodzaju jest prywatny dyżur ortopedyczny. Warszawa posiada co najmniej kilka renomowanych klinik, które takowe udostępniają. Ta opcja jest najlepszym rozwiązaniem, by w ekspresowym tempie móc otrzymać właściwą pomoc na najlepszym poziomie. Przy podejrzeniu złamania kończyny nie ma możliwości, by na konsultację i diagnostykę oczekiwać długo. Ból jest przecież nie do zniesienia, ortopedzi powinni udzielić pomocy w maksymalnie kilkanaście minut po pojawieniu się w placówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *