Zdrowie i Uroda

Metody leczenia zatok

Uciążliwy ból w okolicach nosa i czoła, problemy z oddychaniem, gorączka – to tylko kilka z przykładowych dolegliwości, jakie mogą towarzyszyć zapaleniu zatok. Po dostrzeżeniu pierwszych objawów, warto udać się do lekarza specjalisty w celu rozpoczęcia leczenia. Na czym może ono polegać?

To oczywiście jest zależne od naszego stanu. Nieco inne metody zalecane są w przypadku początkowego stanu chorobowego, a inne w przypadku ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok. O wyborze sposobu leczenia decyduje oczywiście laryngolog. Warszawa jest miastem, w którym działa mnóstwo klinik prywatnych, dzięki którym pacjenci nie muszą czekać w niekończących się kolejkach do placówek publicznych.

Lekarze z takich centrów medycznych skupiają się na tym, aby możliwe jak najszybciej uporać się z zapaleniem. Zazwyczaj decydują się oni na jedną z dwóch metod:

  • leczenie farmakologiczne – na liście środków, obok antybiotyków, często znajdują się leki udrażniające naczynia błony śluzowej, a także leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwhistaminowe. Odpowiednio dobrane środki pomóc mogą nawet w przypadku ostrego zapalenia zatok,
  • leczenie zabiegowe – jeśli leki nie pomagają, lub gdy dojdzie do stanu przewlekłego, wymagane jest wykonanie odpowiedniego zabiegu, które pozwolą między innymi usunąć zmiany miejscowe. Jest to zazwyczaj bardzo skuteczne leczenie zatok. Warszawa to dobry przykład na to, że w Polsce działa wiele klinik korzystających z najnowszych technik, takich jak na przykład endoskopowa operacja nosa i zatok oraz cewnikowanie endoskopowe zatok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *