Sport

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Zbliża się wiosna a wraz z nią moda na lekkie, zwiewne ubrania, odkrywające dużą część naszego ciała. Właśnie teraz jest najlepszy czas, by zrzucić zbędne kilogramy, na które przecież każdy z nas zapracował podczas leniwej zimy.

Jak więc spróbować schudnąć? Najlepiej zacząć od diety, która musi być ułożona indywidualnie biorąc pod uwagę nasze zapotrzebowanie na wartości odżywcze i referencje żywieniowe. W tym celu dobrze jest udać się do dietetyka, gdyż tylko profesjonalista będzie stanie ułożyć jadłospis, dzięki któremu schudniemy bez efektu jo jo i jakichkolwiek ubytkach na zdrowiu.

Odchudzanie to jednak nie tylko dieta. Okazuje się, że trzeba działać kompleksowo i w tym celu przydają się niezmiernie ćwiczenia fizyczne. Takie na szczęście możemy wykonywać w dowolnym miejscu, czyli w domu, parku czy na sali treningowej. Oczywiście, dobrze byłoby gdyby pierwsze zajęcia poprowadził z nami doświadczony trener – ten wskaże nam, które ćwiczenia wzmacniające mięśnie mamy wykonywać, by poprawić sylwetkę i poszczególne partie mięśni naszego ciała oraz jak prawidłowo przeprowadzić cały trening. Również on podpowie nam jak schudnąć z brzucha po ciąży.

Pamiętajmy, że tylko systematyczne odchudzanie może przynieść efekty. Lepiej chudnąć powoli, ale skutecznie aniżeli tracić czas i zdrowie na diety cud, po których bardzo szybko kilogramy wrócą do nas w jeszcze większej ilości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *