Zdrowie i Uroda

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Czy wiesz, że nawet 90% Polaków narzeka na zbyt dużą wagę swojego ciała? Okazuje się, że najczęściej wspominanym, noworocznym postanowieniem, jest właśnie zrzucenie wagi. Sami dietetycy potwierdzają jednocześnie, iż w większości przypadków próby utraty zbędnych kilogramów nie są skuteczne, pojawia się niekorzystny efekt jojo. Jak temu zapobiegać?

 

Profesjonalne odchudzanie

Przede wszystkim, większość osób, które borykają się z nadwagą, popełniają podstawowy błąd, ponieważ decydują się na samodzielne odchudzanie. Chcą zrzucić zbędne kilogramy szybko, bardzo często nie wykonując uprzednio żadnych badań, ani nie dostosowując diety do indywidualnych potrzeb.

Jak potwierdza dietetyk kliniczny, przed wdrożeniem jadłospisu, dzięki któremu możliwe jest zrzucenie zbędnych kilogramów, konieczne jest wykonanie przynajmniej podstawowych badań, zmierzenie obwodu ciała, wykonanie analizy procesów metabolicznych, układu trawiennego, tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Ważny jest też stan zdrowia osoby, która chce się odchudzać, dieta eliminacyjna nie powinna wpływać negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Liczy się tryb życia, warunki pracy, aktywność fizyczna. Wszystkie te informacje dają podstawy do ułożenia indywidualnego menu.

Diety, które są dostępne w sieci, najczęściej są uniwersalne. Owszem, pozwalają szybko utracić zbędne kilogramy, ale także zdrowie. Pojawia się także efekt jojo, czyli kilogramy szybko wracają i to w nadmiarze. To dlatego, że odchudzanie jest nieprawidłowe, a po zakończeniu diety, osoba, która ją stosowała, bardzo szybko wróciła do dawnych nawyków żywieniowych.

 

Odchudzanie to nie głodówka

Jak więc przeprowadzić skuteczne, zdrowe odchudzanie? Poznań, ale i inne miasta na terenie Polski mają w swoich zasobach profesjonalistów, którzy odpowiednio poprowadzą osobę, która zmaga się z nadmiernymi kilogramami. Przede wszystkim należy udać się do specjalisty. Trzeba zacząć od zmiany myślenia – głodówka na pewno nie pomoże w utracie tkanki tłuszczowej. Konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych na stałe. Odchudzanie ma być regularne, wdrożone w długim okresie. Posiłki muszą być spożywane w odpowiednich odstępach czasu, a sama dieta musi być zbilansowana. Fakt, że ma wpływać na redukcję tłuszczu, wcale nie oznacza, że musi być pozbawiona cennych wartości odżywczych.

Nie należy chudnąć zbyt szybko. Lepiej tracić zbędne kilogramy wolniej, zdrowo, ale za to już na zawsze. Taki efekt jest możliwy jedynie przy pomocy profesjonalnych dietetyków, którzy go każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *