Porady

Jak działają kuchenne przyrządy elektryczne?

Garnek, wyciskarka i szybkowar to tylko część urządzeń elektrycznych, z jakimi ma do czynienia osoba przygotowująca posiłki. Część z nich jest bardzo prosta w obsłudze. Niestety, droższe urządzenia są wyposażone w dodatkowe rozwiązania, które może i utrudniają obsługę sprzętu, ale też zapewniają wyższy komfort i bezpieczeństwo pracy.

Jak zdobyć sok wykorzystując sokowirówkę lub wyciskarkę?

Sokowirówka i wyciskarka to urządzenia ważne dla zdrowia. Wyciskarki do warzyw wyposażone są w specjalną prasę, która ściska wkładane do środka warzywa i dzięki temu wydobywa z nich sok, Ich moc nie przekracza zwykle 100 W, gdyż praca mechanizmu wyciskającego jest zwykle dość energooszczędna. Sokowirówki są już maszynami o znacznie bardziej rozbudowanej konstrukcji. Wyposażone są w specjalną tarczę, która niszczy strukturę owoców, dzięki czemu uzyskany w ten sposób miąższ przepływa do specjalnej komory. Tam jest odwirowywany, w związku z czym użytkownik otrzymuje gotowy sok i to z minimalną ilością drobin. Te z kolei można wykorzystać do innych celów.

Jak usmażyć jedzenie za pomocą garnków elektrycznych?

Funkcjonalny garnek elektryczny, to kolejny przyrząd, który warto mieć w swojej kuchni. Przyda się on wtedy, gdy zabraknie gazu lub też w trakcie podróży. Jak on działa? Zwykle wyposaża się go w specjalne cewki grzejne, które po przyłożeniu napięcia zasilającego zaczynają emitować ciepło. Atutem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo, gdyż większość takich garnków posiada czujnik z termistorem. Dzięki niemu sprzęt wyłączy się w przypadku przegrzania i nie doprowadzi do przepalenia jedzenia. Na marginesie warto zaznaczyć, że garnek elektryczny posiada specjalnie skonstruowaną obudowę, która pozwala na efektywniejsze rozprowadzanie ciepła. Niektóre garnki posiadają tez funkcję timera, który pozwala na efektywniejsze zarządzanie czasem pracy.

Podsumowując, wyciskarki soków i garnki elektryczne to proste, ale za to bardzo funkcjonalne urządzenia. Część z nich – np. sokowirówki z regulowaną prędkością obrotową – posiada dodatkowe mechanizmy odpowiedzialne za sterowanie pracą (np. oparty na tyrystorach regulator prędkości obrotowej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *